Twój świadomy wybór

Przemyśl, zanim zamówisz, przemyśl, zanim zwrócisz

W świecie, w którym podejmujemy szybkie decyzje, często brakuje czasu na przemyślane zakupy. Hasła o 14-dniowym czasie na zwrot czy możliwość darmowego odesłania produktów zachęcają konsumentów do tego, żeby ulegać nadmiernemu konsumpcjonizmowi. Każdy zamówiony produkt to praca i czas innych ludzi - producentów, dystrybutorów, sprzedawców, kurierów. To również Twój czas potrzebny na zrobienie zakupów, ich odbiór, a następnie odesłanie i rozpoczęcie tego cyklu od nowa.

Buty z pracowni A Little Glamour nie czekają gotowe na półce, tylko są wykonywane ręcznie na bieżące zamówienie. Każda praca butów to proces zaczynający się od konsultacji, pomiarów, projektu i przygotowania materiałów.

Spójrz na to również w kontekście dbania o ekologię: wykonanie i wysyłka jednej pary butów angażuje wiele procesów przemysłowych - od produkcji, przez konfekcjonowanie, po transport. Każdy zwrot obarczony jest ryzykiem powtórzenia tego cyklu i, niestety, zmarnowania wykorzystanych materiałów. Przy każdym zwrocie obuwia wykonanego na zamówienie (według indywidualnego wzoru), taka para butów może nigdy nie doczekać się nowej właścicielki. W efekcie trafia do kosza. To bolesna prawda.

Pracownia A Little Glamour daje Ci czas na to, żebyś dokonała przemyślanych zakupów. Przedstawiasz swoje oczekiwania i marzenia, podajesz konkretny rozmiar stopy, masz prawo do wprowadzenia zmian w projekcie i poprawek oraz przerobienia butów o pół lub nawet cały rozmiar.

Masz prawo do zwrotu. Masz również prawo do podejmowania świadomych decyzji, docenienia pracy ludzkich rąk, szanowania przyrody i życia zgodnie z ekologią.

1) Odstąpienie od umowy / zwrot towaru

W terminie 14 dni od daty dostarczenia przesyłki, Kupujący ma prawo do odstąpienia od umowy bez obowiązku podania przyczyny. Towar powinien być zwrócony wraz z dowodem zakupu: paragon lub faktura, w oryginalnym opakowaniu, bez śladów użytkowania.

Przesyłkę należy zapakować tak, aby nie uległa zniszczeniu w trakcie transportu.

Sklep zobowiązuje się niezwłocznie, od dnia otrzymania przesyłki zwrotnej, zwrócić przelewem na wskazany przez Kupującego rachunek bankowy – równowartość zwracanych produktów wraz z kosztami przesyłki w cenie najniższej z podanych w warunkach dostawy.

Konsument ponosi bezpośrednie koszty zwrotu produktu; Sklep nie przyjmuje przesyłek zwrotnych odsyłanych na koszt Sprzedającego oraz wysyłanych za pobraniem.

Pobierz oświadczenie dot. odstąpienia od umowy zawartej na odległość/ zwrot towaru

2) Wymiany

Sklep internetowy "Silence" umożliwia Klientowi wymianę zakupionego towaru.

W sytuacji, gdy Klient po otrzymaniu zgodnego z zamówieniem towaru i odpowiadającego treści zawartej umowy (towar pełnowartościowy) stwierdzi, że chce wymienić towar - Klient ma prawo wymienić zakupiony towar na inny (ten sam towar w innym rozmiarze lub inny model).

Prosimy o złożenie ponownego zamówienia na stronie internetowej: silence-silence.com z zaznaczeniem opcji "wymiana". Koszty odesłania wymienianego towaru i dostawy kolejnego ponosi Kupujący.